„S” for „-srach”

Sep. 21st, 2017 03:59 pm
ukurainajin: (Default)
[personal profile] ukurainajin
Хохло-пшеко-кацапосрачки на мовному ґрунті є широко відомими. Я ж от надибав таку екзотичну дивину як «балто-слов'яносрач». Запрошую до цієї гілки на Ютюбі.

Стислий зміст дискусії полягає у тому, що деякі носії балтійських мов відмовляють у праві на існування такій умовній сутності як «балто-слов'янська мовна спільність». У кращому випадку вони припускають можливість взаємного впливу балтійської та слов'янської груп у історичному минулому, але у жодному разі не походження від спільного предка (що само собою кумедно, бо загальну індоєвропейську мовну родину вони-таки визнають). Аргументація базується на тому, що, по-перше, слов'яни хоч як розуміють одне одного, а слов'яни з балтами не мають шансів на спілкування без додаткової мовної підготовки. А по-друге, якийсь професор нічого про це не писав у своїй книзі. Про граматичну подібність, як то відмінки тощо, про думку інших мовознавців, про різницю між минулим і сучасністю чути не хочуть. Принципова позиція: нічого і ніколи спільного. Через деякі обмовки можна припустити, що причиною є розширення «російської» складової до меж поняття «слов'янський», але це лише здогадка.
ukurainajin: (Default)
[personal profile] ukurainajin
Приколи «Відьмака» продовжуються. Часто трапляються прості речі типу камео: ельфійський майстер-зброяр Хатторі, який замість виготовлення зброї відкрив вареничну, персонаж Аббі Фаріа — єдина людина, що втікла з оксенфуртської тюрми Дейред, удавши з себе небіжчика тощо. Таке практикував і сам Сапковський.
А ще у моїй ремісницькій книзі звідкілясь з'явився рецепт «рунічного каменю Pieróg (Пиріг, Варен[ик])».
Виготовляється він з рунічної основи і, натурально, їстівного вареника. Ось опис його властивостей:„РУНІЧНИЙ КАМІНЬ PIERÓG
ПОЛІПШЕННЯ

Руна. Розміщувати у вільному місці на мечі.
Утворює відмінне поєднання з рунічним каменем Twaróg.‟


Другого каменю я поки що не маю, тож не випробовував. Пишуть, що то не жартик, і ця річ істотно відновлює запас життя.

UPD: Знайшов опис. У додатку до гри з'являється нова механіка — заклинання зброї та обладунку певними комбінаціями каменів. Заклята річ отримує спеціальні властивості. Так от, два Вареники і один Творіг дають наступне: «Їжа регенерує на 100% більше життя, але все на смак як вареники».

Одеса, 16-те

Sep. 17th, 2017 05:01 pm
ukurainajin: (Default)
[personal profile] ukurainajin
Не вмію, що казати, та мовчати нестерпно.
Зараз у новинах повідомляють, що відбулася зустріч батьків із держпосадовцями. Обіцяють розслідувати прозоро, покарати винних, все таке. Хтось обстежив позосталі будівлі і виявив порушення.
Головна проблема для мене — як з'ясувалося, я не знаю, куди бігти у разі такого, до кого звертатися, чого вимагати. Розумію, що не можна дозволити запхати згодом цю проблему під килим. Коли хтось просто краде, ми звикли. Коли це відбивається у людських жертвах, це вже перетинає межу. Друзі, є ідеї? Що ми можемо зробити? Без галасу про «злочинну владу» і «потрібен майдан», прошу. Що треба робити, щоби це, як дехто скептично висловлюється, не скінчилося легким переляком для причетних?
ukurainajin: (Default)
[personal profile] ukurainajin
Як добре, що українській мові не властива якісна редукція ненаголошених голосних! Отже, кожен може легко зрозуміти, що назва пухнастого полярного звірятка має якесь відношення до собаки і жодним чином не до сечостатевої системи.

«Як кіт із вовком»

Sep. 14th, 2017 10:29 pm
ukurainajin: (Default)
[personal profile] ukurainajin
У мене зараз всі новини лише зі світу «Відьмака», тому що я там весь вільний час, і через те навіть проґавив епопею з проривом кордону та польськими автівками. Так от, я там не дуже часто вчитуюсь у квестову писанину, а даремно…

Ситуація наступна: до рук Ґеральта потрапило листування відьмаків зі школи кота. І ось, про що там ідеться:


Лист до Ґетана

Ґетане!
Це сталося. Школу захопили солдати. Вбили Акселя і Седріка. Щодо Шрьодінґера я не певен, може живий, може ні. За тобою і за мною видали гончі листи. Уникай міст і головних шляхів. Не привертай до себе уваги.
Джоель

Keine Fotos, keine UAs

Sep. 12th, 2017 05:28 pm
ukurainajin: (Default)
[personal profile] ukurainajin
«Українська правда»: По всій Україні пройдуть масові навчання. Просять не фотографувати

По всій території України з 12 по 15 вересня триватимуть командно-штабні навчання "Непохитна стійкість - 2017".
Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.
У відомстві наголошують, що за фото та відео зйомку військової техніки, режимних військових об’єктів Збройних Сил та спроби проникнення на їх територію будуть суворі покарання.
"Також інформуємо, що в районі проведення навчань, над військовими частинами, об’єктами та полігонами всі помічені безпілотні літальні апарати будуть збиті. Особи, які здійснювали запуск або керували цими БПЛА, будуть затримані та притягнуті до відповідальності", - йдеться у повідомлені.
В прес-службі попереджають про можливі провокації поруч з військовими частинами та колонами військової техніки, і просять небайдужих громадян повідомляти правоохоронні органи про підозрілих осіб та їхні дії.

Profile

szwiec: (Default)
szwiec

June 2017

S M T W T F S
    123
45 6 7 8910
11 12 13 14151617
18192021222324
25 26 27 282930 

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 21st, 2017 03:46 pm
Powered by Dreamwidth Studios